Piękno Peru- Peruwiańczycy, Inkowie i piękne widoki

Peru znane z wielu zabytków zachwycającej kultury Inkaskiej jest celem podróży wielu podróżników. Zabytki te zachwycają doskonałością wykonania, położeniem w bardzo trudnym terenie i robią wrażenie po dziś dzień. Największe wrażenie robią Inkaskie drogi łączące krańce dawnego terytorium Inków: pustynie z wysokimi górami, pampą i lasami tropikalnymi.

Inkaska sieć komunikacyjna miała około czterdziestu tysięcy kilometrów długości. Niektóre z dróg były poprowadzone na wysokości ponad pięciu tysiącu metrów nad poziomem morza. Drogi te służyły inkaskim posłańcom, którzy przebywali sztafetowo po od 6 do 9 kilometrów i przekazywali wiadomość zapisaną pismem węzełkowym kolejnemu posłańcowi, który podawał ją dalej. Innym zastosowaniem tych dróg było używanie dróg przez inkaskich wojowników i ich zaopatrzenia. Dzięki sieci dróg wojska inkaskie były w stanie szybko poruszać się po państwie i być zdolnymi w szybkim czasie się zmobilizować.

Peru znane z różnorodności terenu oraz pięknych zabytków kultury Inków jest celem podróży wielu turystów. Wyprawa do Peru jest niesamowitym przeżyciem. Obcowanie ze starożytną kulturą Inków, obecną kulturą Peruwiańczyków oraz niesamowitymi widokami jest przygodą wartą przeżycia.

Przed organizacją wyjazdu warto wiedzieć, że na najbardziej popularny Inca Trail można wejść tylko z przewodnikiem i zaopatrzeniem, dlatego aby móc zapoznać się z tymi pięknymi terenami i zabytkami trzeba korzystać z usług firm zajmujących się organizacją wypraw do Peru. W Polsce istnieje kilka firm organizujących trekking na Inca Trail dlatego jeśli marzysz o zwiedzeniu tego szlaku zapoznaj się z ich ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *